CATERING DIETETYCZNY

kontakt@lekkismak.pl

Zdrowa cera zapewnia młodzieńczy i promienny wygląd, będąc ozdobą całej twarzy. Troska o cerę to kwestia kilku nawyków, które finalnie poskutkują pięknym, świeżym wyglądem. Jakie są sposoby na zdrową cerę? Poniżej przedstawiamy pięć rad, które warto wdrożyć w życie.

Zbilansowana dieta

Cera każdego człowieka jest w pewnym stopniu odbiciem tego, co spożywa na co dzień. Osoby palące papierosy oraz pijące zbyt dużo alkoholu, zazwyczaj mają cerę w gorszym stanie, niż abstynenci i ludzie niepalący. Jednak to nie wszystko — skóra twarzy reaguje również na to, co i w jakich ilościach jemy. Zbilansowana dieta powinna składać się w dużej mierze z owoców, warzyw, roślin strączkowych, produktów zbożowych, nasion, orzechów oraz ryb. Wówczas organizm będzie otrzymywał wszystkie potrzebne witaminy oraz składniki mineralne, które zapewniają nie tylko piękną cerę, ale i dobre samopoczucie.

Odpowiednia ilość wody

Każdy człowiek powinien pić mniej więcej półtora litra wody dziennie, a podczas upalnych dni nawet dwa razy więcej. Warto pić mniejsze porcje — ale w większej częstotliwości, aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu. Dla skóry ilość wody jest niezwykle ważna, ponieważ to ona odpowiada za poziom jej nawilżenia, a brak odpowiedniego nawodnienia sprawia, że cera szybciej się starzeje.

Ochrona skóry przed promieniowaniem UV

Promienie UV mają destrukcyjny wpływ na naszą skórę. W odpowiedniej ilości stymulują produkcję witaminy D i poprawiają samopoczucie, ale ich nadmiar zmusza organizm do reakcji obronnej, powoduje bolesne poparzenia oraz przyczynia się do przyspieszonego starzenia skóry. W okresie letnim i podczas najsilniejszych upałów warto stosować codziennie kremy z wysokim filtrem, które będą stanowiły dla skóry barierę ochronną.

Odpowiednia ilość snu

Sen jest niezwykle ważny nie tylko dla funkcjonowania całego organizmu, ale i dla cery. Podczas tych kilku godzin na dobę, organizm ma okazję się zregenerować, a także wytworzyć włókna kolagenowe, co przekłada się na to, że skóra wolniej wiotczeje. Badania potwierdzają, że osoby, które śpią krócej, zwykle mają więcej zmarszczek, a ich skóra jest bardziej wysuszona, sprawiając, że zmarszczki stają się bardziej widoczne.

Oczyszczanie i pielęgnacja

To dwa nawyki, powinny być codziennym rytuałem każdego, kto chce odpowiednio zadbać o swoją cerę. Skóra twarzy powinna być codziennie dokładnie oczyszczona za pomocą specjalnego żelu lub pianki, aby dopiero później można było  zaaplikować na nią ulubiony kosmetyk. Warto korzystać z naturalnych olejów kosmetycznych, takich jak olej rycynowy, olej ze słodkich migdałów czy olej z pestek malin, które silnie nawilżają i zmniejszają podrażnienia. 

Kategorie: Blog

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *