CATERING DIETETYCZNY

kontakt@lekkismak.pl

Wiele czynników wpływa na to, że włosy są szorstkie, matowe, nieestetyczne i nieprzyjemne w dotyku. Taki stan rzeczy można jednak diametralnie zmienić, jeśli wdroży się w życie kilka nawyków i zacznie unikać niektórych sytuacji. Jak sprawić, aby włosy wyglądy pięknie i cieszyły się dobrą kondycją? Poniżej znajduje się pięć sposobów, by to osiągnąć!

Olejowanie włosów na ciepło

To jeden z tych zabiegów, które potrafią zdziałać cuda i które zapewniają efekt widoczny natychmiast. Stosowany regularnie sprawia, że włosy robią się bardziej sprężyste i miękkie. Do olejowania włosów warto używać olejków ze słodkich migdałów, oleju kokosowego czy rycynowego. Lekko rozgrzany olej nakłada się wówczas na włosy i skórę głowy, masując ją delikatnie. Olejki do włosów zapewniają im piękny wygląd i naturalną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Płukanki o kwaśnym odczynie

Płukanki do włosów z octu lub cytryny to domowy sposób na nadanie włosom blasku, ponieważ kwaśny odczyn domyka łuskę włosa. Kolejnym plusem tego zabiegu jest łatwiejsze rozczesywanie, co ma szczególne znaczenie w przypadku osób z długimi włosami. Bardzo ważne jest to, aby w roztworze znajdowały się odpowiednie proporcje octu lub cytryny z wodą. Na jeden litr wody przypada łyżka octu lub soku z cytryny, a płukanki używa się po myciu włosów przynajmniej raz, a maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Zdrowo się odżywiaj

Dieta bogata w białko przekłada się na zdrowszy wygląd włosów, ponieważ białko odpowiada za budowę skóry głowy, a jego niedobór powoduje szybsze starzenie się włosów. W codziennej diecie powinno również znajdować się wiele produktów zawierających witaminy i składniki mineralne, a należą do nich surowe owoce i warzywa, rośliny strączkowe, orzechy czy nasiona. Nie bez znaczenia jest również odpowiednie nawodnienie — warto pić codziennie co najmniej półtora litra wody. 

Unikanie twardej i gorącej wody

Zła jakość wody jest jedną z przyczyn, dla których włosy stają się matowe. Osad i kamień z twardej wody zalegają na włosach, obciążając je i pozbawiając blasku. W związku z tym powinno się myć włosy wodą filtrowaną lub przegotowaną. Kolejnym ważnym czynnikiem jest temperatura wody. Jeśli jest zbyt gorąca, powoduje otwieranie się łusek. Włosy powinny być myte letnią wodą, spłukane również letnią i dopiero pod koniec nieco chłodniejszą wodą.

Unikanie codziennego mycia włosów

Włosy powinny być myte dwa razy w tygodniu, a jeśli bardzo się przetłuszczają, to trzy razy w tygodniu. Nie powinno się ich myć codziennie, ponieważ tracą wówczas swoje naturalne sebum, a w rezultacie również blask.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *