CATERING DIETETYCZNY

kontakt@lekkismak.pl

Aromaterapia jest uznawana za odmianę medycyny alternatywnej, w której olejki eteryczne są wykorzystywane po to, by pozytywnie wpłynąć na nastrój i samopoczucie. Ogromna ilość aromatów do wyboru sprawia, że każdy może znaleźć odpowiednie dla siebie. Niektóre z olejków doskonale wpływają na jakość snu. Jakie warto wybrać, jak dokładnie działają i co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Jakie olejki najlepiej wpływają na jakość snu?

W aromaterapii, w celu poprawienia jakości snu, wykorzystuje się dokładnie te same zioła, które często dodawane są do ziołowych środków nasennych. Drzewo sandałowe, bergamotka, rumianek, dzika róża, paczula czy hiacynt, mają silne właściwości wyciszające, relaksujące i uspokajające. Warto szukać olejków naturalnych, które nie zawierają żadnych dodatków chemicznych, 

W jaki sposób stosować aromaterapię?

Aromaterapia wpływa silnie na zmysł powonienia, a następnie za pomocą opuszki węchowej sygnał jest przekazywany do mózgu. Istnieje wiele metod stosowania olejków, które poprawiają sen. Jednym z nich, jest wieczorna kąpiel z paroma kroplami olejku, którego zapach będzie się unosił w pomieszczeniu razem z parą. Niektórzy decydują się na umieszczanie pod poduszką chusteczki nasączonej olejkiem, przez co olejek może działać na ich samopoczucie przez całą noc. Można również postawić na oknie przy łóżku określone zioła w doniczkach lub też rozwiesić w sypialni tkane torebki z suszonymi ziołami, które warto dodatkowo wzmocnić paroma kroplami olejku. Ciekawą alternatywą jest również masaż z wykorzystaniem olejków eterycznych, robiony tuż przed snem. Dzięki temu będzie on nie tylko spokojniejszy, ale i mięśnie staną się bardziej rozluźnione.

Jakie korzyści płyną z aromaterapii przed snem?

Ten rodzaj medycyny alternatywnej wpływa nie tylko na to, że sen jest mocniejszy, ale także daje organizmowi szansę na szybszą regenerację. Badania wykazują, że niektóre z olejków eterycznych stosowanych na sen, mogą znacząco poprawiać nastrój i ułatwić rozluźnienie mięśni. Ma to wielkie znaczenie w przypadku osób narażonych na permanentny stres, które rzadko zwalniają tempo i często same nie wiedzą, w jak silnym napięciu żyją. Olejki eteryczne są również w stanie łagodzić niektóre rodzaje bólu, takie jak ból głowy czy bóle reumatyczne. Jeśli ktoś boryka się z tego rodzaju dolegliwościami lub chorobami, stosowanie aromaterapii przed snem może rozwiązać wiele problemów naraz, a dodatkowo w sypialni będzie unosił się piękny, relaksujący zapach.

Kategorie: Blog

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *